Bosphorus Cup için online kayıtlar açıldı

12.04.2016

Türkiye’nin marka yarışı Bosphorus Cup15’inci yılında ikinci kez Turkcell Platinum tarafından desteklenecek. 

26-29 Mayıs tarihlerinde 4’ü Caddebostanparkurunda şamandıra yarışı, biri de İstanbul Boğazı’nda coğrafi rotada gerçekleşecek mücadeleye yurt dışından sürpriz ekiplerin de katılması bekleniyor.

Yat sınıfında Türkiye’nin en önemli etkinliklerinden Turkcel Platinum Bosphorus Cup için ön hazırlıklar tamamlandı ve başvurular online ortamda kabul edilmeye başlandı.

ORG Sports organizasyonunda TYF tarafından düzenlenecek yarışa ünlü Fransız yelkenci Lionel Pean bu yıl başka bir yarışla çakıştığı için V70 SFS'si ile gelemeyecek ama yerini yine yurt dışındansürpriz bir teknenin alacağı belirtiliyor.

28 MAYIS’TA İSTANBUL BOĞAZI’NDA…

Turkcell Platinum tarafından desteklendiği için mobil iletişim konusunda da bazı yeniliklerin söz konusu olduğu Bosphorus Cup programı,  25 Mayıs Çarşamba günü Feriye’de yapılacak teknik toplantı ile başlayacak. İstanbul Boğazı’nın kullanılacağı coğrafi parkurdaki mücadele ise 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

Etkinliğin 15’inci yılına büyük bir heyecanla hazırlanan ORG Sports’un 28 Mayıs akşamı Feriye Palace’ta yelkenciler için muhteşem bir parti hazırladığı öğrenildi. 

TURKCELL PLATINUM BOSPHORUS CUP PROGRAMI

25 Mayıs Çarşamba
19.30: Teknik toplantı (Feriye Palace)

26 Mayıs Perşembe
17.00: Antreman Yarışı (Caddebostan parkuru)

27 Mayıs Cuma
12.00: Şamandıra yarışları (Caddebostan parkuru) 

28 Mayıs Cumartesi
12.00: Boğaz Yarışı (Dolmabahçe- Rumelihisarı hattı) 
12.00: VIP Yarış izleme partisi (Feriye Palace)
17.00: Yelkenciler Partisi (Feriye Palace)

29 Mayıs Pazar
12.00: Şamandıra yarışları (Caddebostan Sahili) 
19.00: Ödül töreni (Setur Kalamış Marina)

DÖNER KUPA YENİ SAHİBİNİ BULACAK   

Bosphorus CupIRC MaxiIRC0-1-2-3-4 ve Destek sınıflarına açık olarak gerçekleşecek. Yılın kazananı tarafından bir önceki yılın galibinden teslim alınacak döner kupa mücadelesi ise IRC0,IRC1IRC2 ve IRC3 sınıfları arasında yaşanacak. 

IRC0-1-2-3 sınıfları için 5 yarış olarak planlanan seride 4 yarış yapılabildiği takdirde bir yarış atmahakkı doğacak. 

IRC MaxiIRC4 ve Destek sınıfları için ise program “atmasız” 3 yarıştan oluşuyor. 

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a başvurular, internet ortamında online olarak 23 Mayıs Pazartesi günü saat 19.00’a kadar yapılabilecek. Anılan sürenin dolmasından, ilk brifing öncesine kadar geçen sürede “geç kayıt” prosedürü uygulanacak.